مکانیسم اثر

کود زیستی تریکوران جی، بر پایه یکی از موفق ترین قارچ های موجود در ریزوسفر گیاهان (Trichoderma harzianum) و بصورت گرانول در بسته های ۱۰۰ گرمی فرموله شده است. این قارچ با استقرار در محیط ریشه گیاهان مختلف، به چند طریق به رشد و افزایش عملکرد گیاهان کمک می کنند. قارچ تریکودرما قادر به سنتز چندین نوع ترکیب آنتاگونیست و قارچکش است و در محیط ریشه گیاه، از رشد عوامل بیماری زای خاکزی بویژه قارچ های عامل پوسیدگی ریشه و جوانه جلوگیری می کند. این قارچ همچنین با تولید آنزیم های رشدی گیاه، به طور مستقیم در رشد گیاه نقش داشته و همزمان، باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل استرس زای محیطی می شود. نشان داده شده است که این قارچ در تعامل با ریشه گیاه، قادر است اسیدیته خاک را کاهش داده و به این ترتیب علاوه بر اصلاح ساختار خاک، به افزایش قابلیت جذب برخی عناصر غذایی کمک کند.

موارد مصرف

  • فرمولاسیون گرانول و بسته بندی خاص تریکوران جی، امکان استفاده از این کود روی محصولات خاص مانند انواع گیاهان آپارتمانی و محصولات گلخانه ای ارزشمند را فراهم کرده است.

    • تلقیح بذر: در محصولاتی که بذر آنها بصورت تکی در زمین یا در سینی های نشا کاشته می شود، نیم تا یک گرم (حدود ۲۰ گرانول) از این کود را در مجاورت بذر در خاک قرار داده و روی آن را با خاک بپوشانید.
    • تلقیح نشاء: حدود نیم تا یک گرم (۲۰ گرانول) از تریکوران جی را در مجاورت طوقه نشاء قرار داده و روی آن را با خاک بپوشانید. قارچ در خاک رشد کرده و فضای ریشه گیاه را در بر می گیرد، بنابراین نگران فاصله بین ریشه و قارچ نباشید.
    • استفاده بصورت کود سرک: در مراحل مختلف رشد رویشی و زایشی محصولات گلخانه ای یا گیاهان آپارتمانی، می­توانید نیم تا یک گرم (حدود ۲۰ گرانول) از این کود را پای بوته ریخته و روی آن را با خاک بپوشانید. در زمان استفاده، بهتر است خاک مرطوب باشد.

توصیه ها

  • تریکوران جی را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • تریکوران جی را در محل خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال 1379 به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال 1384 تولید خود را با برند بایوران آغاز کرد. 
پس از آن طی پروسه توسعه محصولات،در بخش کشاورزی با سرمایه گذاری بر پایان نامه های دانشگاهی، موفق به تولید کودها و آفتکش های بیولوژیک مطابق با استانداردهای جهانی شد. 
در ادامه با ورود به بخش پروبیوتیک ها، موفق به تولید پروبیوتیک های مخصوص دام، طیور، آبزیان و حیوانات خانگی گردید.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده محصولات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، به منظور تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

©2019 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©