no-image.png

مکانیسم اثر

کود زیستی فسفاته به رشد، بر پایه مجموعه ای از موفق ترین باکتری های حل کننده فسفات و بصورت سوسپانسیون فرموله شده است. فسفر به عنوان عنصری با واکنش پذیری بالا، در خاک های اسیدید با عناصری مانند آلومینیوم (AlIII) و آهن (FeIII) و در خاک های قلیایی با کلسیم (CaII) تشکیل باند داده و علی رغم حضور در خاک، برای گیاه غیرقابل استفاده باقی می ماند. باکتری های موجود در کود زیستی فسفاته به رشد، با آزاد کردن این باندها، فسفر را به فرم قابل جذب در آورده و تحرک و جابجایی آن را در خاک افزایش می دهند. در خاک هایی که کمبود فسفر ندارند، از این کود، بهترین گزینه برای تامین فسفر موردنیاز گیاهان است.

موارد مصرف

  • تلقیح بذر: با ایجاد چند سوراخ روی درپوش آلومینیومی بطری، محتوی یک قوطی (یک لیتر) را روی حدود ۵۰ کیلوگرم بذر پاشیده و خوب هم بزنید تا تمام بذرها به طور یکنواخت به کود آغشته شود. قبل از کاشت، بذر تیمارشده را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در سایه پهن کنید تا خشک شود.
  • تلقیح نشاء و نهال: محتوی ۳ قوطی (۳ لیتر) کود را در ۱۰ لیتر آب حل کرده و ریشه نشاء یا نهال ها را بمدت ۱۰ دقیقه در محلول تهیه شده قرار دهید.
  • چالکود زمستانه: محتوی یک قوطی (۱ لیتر) کود را در ۵۰ لیتر آب حل کنید. در سایه انداز درختان زیر ۵ سال، یک چاله و در سایه انداز درختان بالای ۵ سال، دو چاله به قطر ۳۰ و عمق ۴۰ سانتیمتر حفر کرده و پس از ریختن سه کیلوگرم کود دامی در هر چاله، ی لیتر از محلول تهیه شده را به آن اضافه کنید.
  • استفاده بصورت کود سرک: در مراحل مختلف رشد رویشی و زایشی گیاهان زراعی و درختان میوه، می­توانید از این کود به میزان ۳-۴ لیتر در هکتار به همراه آب آبیاری استفاده کنید.

توصیه ها

  • از مخلوط کردن این کود با هر نوع ترکیب باکتری کش مانند سموم مسی و ترکیب بوردو خودداری کنید.
  • محتوی بطری را قبل از مصرف به خوبی تکان دهید.
  • کلیه عملیات آماده سازی کود و تیمار بذر، نشاء یا نهال را در سایه انجام دهید.
  • این کود را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • این کود، در محل خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب تا شش ماه قابل نگهداری است.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2019 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©