no-image.png

 

کود زیستی بایوفارم (ویژه باغبانی):

رشد ریشه گیاه، متاٌثر از محیط اطراف خود به ویژه میکروارگانیسم های همزیست می باشد که در میان جوامع میکروبی، باکتری های ریزوسفری محرک رشد گیاه( PGPR) از اهمیت ویژه ای برخوردارند. ماده موٌثره این محصول تلفیقی از باکتری ها و قارچ هایی از جمله ازتو باکتر، آزوسپریلیوم و گونه های مختلف سودوموناس می باشد که نقش مهمی در تثبیت ازت، رها سازی فسفات از ترکیبات معدنی و تولید و ترشح آنزیم فسفاتاز دارد.

 

مکانیسم اثر:

وجود باکتری های تثبیت کننده نیتروژن و حل کننده فسفر موجب می شود که مقادیر مناسبی از این عناصر در دسترس گیاهان تلقیح شده با این محصول قرار گیرد. به علاوه این باکتری ها با تولید انواع تنظیم کننده های رشد گیاه مانند اکسین، جیبرلین و اسیدهای آلی و ترشح آنزیم فسفاتاز، مرفولوژی و فیزیولوژی ریشه و در نتیجه جذب آب و مواد غذایی را تغییر می دهند. از طرفی این باکتری ها با ترشح انواع آنتی بیوتیکها، سیانید هیدروژن، سیدروفور و آنزیم های لیتیک قادر به کنترل برخی از عوامل بیماری زای ریشه می باشند.

 

روش مصرف:

 

مورد استفاده

زمان مصرف

روش مصرف

نهال کاری

هنگام انتقال به زمین اصلی

یک لیتر از بایوفارم با مقدار مناسبی آب مخلوط شده و ریشه نهال ها به مدت 10 دقیقه در آن قرار گیرد و سپس به زمین اصلی منتقل شود در پایان، نهال کاری حتی الامکان آبیاری شود.

درختان زیر 5 سال*

اسفند ماه

ابتدا یک لیتر بایوفارم در 50 لیتر آب حل شود. سپس در سایه انداز درخت یک چاله به ابعاد 30 سانتیمتر و عمق 40 سانتیمتر و 3 کیلوگرم کود دامی پوسیده در آن ریخته و سپس 1 لیتر از محلول تهیه شده به آن اضافه شده و روی ان با خاک پوشانده شود.

درختان بالای 5 سال

اسفند ماه

ابتدا یک لیتر بایوفارم در در 50 لیتر آب حل شود. سپس در سایه انداز درخت دو چاله به ابعاد 30 سانتیمتر و عمق 40 سانتیمتر حفر شده و 3 کیلوگرم کود دامی پوسیده در هر چاله ریخته و سپس 1 لیتر از محلول تهیه شده به هر چاله اضافه شده و روی آن با خاک پوشانده شود.

روش سرک

استفاده در هنگام آبیاری

روش سنتی: 3 الی5 لیتر از محلول بایوفارم را با توجه به نوع محصول در 100 لیتر آب رقیق کرده و در یک مخزن شیر دار ریخته و در مسیر آبیاری برای یک هکتار قرار دهید.

روش قطره ای: 1 الی 3 لیتر از محصول بایو­فارم را داخل مخزن کود یا استخر ریخته تا همراه آب

در سیستم آبیاری برای یک هکتار توزیع شود.

 

* در حالت معمول هر لیتر بایوفارم حداکثر برای 50 درخت زیر 5 سال و 25 درخت بالای 5 سال کفایت می کند.

مزایای استفاده از کود بیولوژیک بایوفارم:

 

- کمک به کاهش مصرف و جذب بهینه کودهای شیمیایی و افزایش عملکرد درخت.
- تبدیل عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم از فرم غیرقابل جذب به فرم قابل جذب برای گیاه.
- تقویت و گسترش سیستم ریشه و تارهای کشنده و افزایش قدرت جذب عناصر از جمله عناصر ریز مغذی نظیر آهن و روی.
- کمک به توسعه سریع سیستم ریشه ای، تقویت بنیه نهال ها و بهبود رشد آنها در سال اول انتقال، افزایش جذب آب و مواد غذایی.
- افزایش قدرت تحمل درختان به تنش های محیطی غیرزنده (خشکی و شوری و......) و عوامل زنده (بسیاری از بیماری های خاکزاد)

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2018 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©