no-image.png

مکانیسم اثر

کود زیستی بایوفارم، بر پایه مجموعه ای از موفق ترین باکتری های تثبیت کننده ازت (جنس Azospirillum sp.، Azotobacter sp. و Pseudomonas sp.) و بصورت سوسپانسیون فرموله شده است. باکتری های موجود در این کود، قادرند به چند طریق، به افزایش رشد و عملکرد گیاهان کمک کنند. این باکتری ها از مهمترین و عمومی ترین میکروارگانیسم های تثبیت کننده ازت هستند، به این معنی که نیتروژن غیرقابل جذب موجود در اتمسفر را به یون های آمونیوم که برای گیاهان قابل استفاده هستند تبدیل می کنند. بنابراین، این باکتری ها می توانند جایگزین کامل کودهای ازته شوند و به دلیل تولید سیدروفور، همزمان در فراهم کردن عناصری مانند آهن و روی نیز به گیاه کمک کنند. از این گذشته، این باکتری ها، با تولید مجموعه ای از هورمون های رشدی بویژه اکسین ها، به طور مستقیم به رشد گیاهان کمک می کنند. همچنین، این باکتری ها با تولید آنزیم های هیدرولیزکننده و سیدروفور، تاثیر آنتاگونیستی بر رشد میکروارگانیسم های خاکزی مضر دارند و از گیاهان در برابر عوامل بیماری زای خاکزی و عوامل تنش زای محیطی محافظت می کنند.

موارد مصرف

  • تلقیح نهال: محتوی ۳ قوطی (۳ لیتر) کود را در ۱۰ لیتر آب حل کرده و ریشه نهال ها را بمدت ۱۰ دقیقه در محلول تهیه شده قرار دهید.
  • چالکود زمستانه: محتوی یک قوطی (۱ لیتر) کود را در ۵۰ لیتر آب حل کنید. در سایه انداز درختان زیر ۵ سال، یک چاله و در سایه انداز درختان بالای ۵ سال، دو چاله به قطر ۳۰ و عمق ۴۰ سانتیمتر حفر کرده و پس از ریختن سه کیلوگرم کود دامی در هر چاله، ی لیتر از محلول تهیه شده را به آن اضافه کنید.
  • استفاده بصورت کود سرک: در مراحل مختلف رشد و باردهی درختان، می­توانید از این کود به میزان ۳-۴ لیتر در هکتار به همراه آب آبیاری استفاده کنید.

توصیه ها

  • از مخلوط کردن بایوفارم با هر نوع ترکیب باکتری کش مانند سموم مسی و ترکیب بوردو خودداری کنید.
  • محتوی بطری را قبل از مصرف به خوبی تکان دهید.
  • کلیه عملیات آماده سازی کود و تیمار نهال را در سایه انجام دهید.
  • بایوفارم را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • این کود، در محل خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب تا شش ماه قابل نگهداری است.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2019 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©