no-image.png

بایوفلش

 

بایوفلش با فرمولاسیون گرانول آهسته‏ رهشی شامل مادۀ موثره اندوتوكسین باسیلوس تورینجینسیس واریته MH14 است که در كنترل لارو پشه‏‌های آنوفل، آاِدس و کولکس که ناقل بیماری‏‌هایی نظیر مالاریا، تب‌دانگ، تب‌زرد، چیكونگونیا و آنسفالیت ژاپنی هستند کاربرد دارد؛ بایوفلش جهت کنترل پشه‏‌های مزاحم شهری (کولکس‌خانگی) مصرف مؤثری دارد. استفاده از این لاروکش می‏‌تواند چرخه انتقال بیماری به انسان را قطع و نقشی پیشگیرانه ایفا نماید.

محل مصرف:
مصرف بایوفلش در آب آشامیدنی و مزارع مجاز است. این محصول كاملاً به صورت بهداشتی تهیه شده و خوردن آن غیر از لاروهای پشه برای هیچ جانداری زیان‌آور نیست.

 

 

چگونگی مصرف:

بایوفلش بایستی روی سطح آب، مثل پاشیدن بذر، پاشیده شود. اطمینان حاصل شود كه تمامی سطح زیستگاه لاروی به شكل مناسب و یكنواخت لاروكشی شده است. ماده فعال بایوفلش قابل حل در آب نبوده لذا توزیع بایوفلش فقط در قسمتی از زیستگاه لارو، ضامن لاروكشی در همه سطوح آن نیست. برای استفاده در نیزارها، باتلاقها و شالیزارها كه پوشش گیاهی دارند بایستی دقت شود كه بایوفلش بنحوی پاشیده شود تا با سطح آب تماس داشته باشد. پشه‌ها معمولاً در حاشیه زیستگاه‌های لاروی تخمریزی می‌كنند لذا در بركه‌های بزرگ، استخرها و دریاچه‌های كوچك، بایوفلش باید تا فاصله ۳ تا ۴ متری خشكی پاشیده شود.

دوز مصرف:

به منظور كسب اطمینان از بكارگیری دوز كافی بایوفلش، ابتدا سطح زیستگاه لاروی اندازه گرفته شده، سپس دوز مناسب بر مبنای ۱۷۰۰ گرم در هكتار محاسبه و استفاده گردد.

 

توجه:

در زیستگاه‌های لاروی كوچك (سطح كمتر از ۵ مترمربع) دوز توصیه شده یك گرم در مترمربع می‌باشد. در زیستگاه‌های لاروی با پوشش گیاهی بالا و یا زیستگاه‌های لاروی با آب كدر (مانند فاضلاب) و زیستگاه‌های لاروی كه لارو سن ۳ و ۴ به تعداد فراوان در آن دیده می‌شود دوز توصیه شده ۳/۵ تا ۴ كیلوگرم در هكتار می‌باشد.

 

دوره زمانی کاربرد:

برای كنترل پشه‌ها و تا حصول نتیجه نهایی در فصل فعالیت پشه‌ها هر دو هفته یكبار عملیات لاروكشی تكرار شود.
در زیستگاه‌هایی كه جریان آب وجود دارد مانند حاشیه چشمه‌ها و جوی‌های آب، عملیات لاروكشی بطور هفتگی انجام شود.

روش نگهداری:

برای نگهداری بایوفلش نیازی یه یخچال یا زنجیره سرما نیست بلكه در دمای معمول اطاق قابل نگهداری است. بایوفلش نباید در محیط سرباز و در معرض تابش مستقیم آفتاب انبار گردد.
پس از باز كردن پاكت بایستی بایوفلش در مقابل رطوبت محافظت شود و از باز گذاردن پاكت آن خودداری گردد.
رطوبت ممكن است باعث كم شدن اثر آن شود بنابراین از گذاردن پاكت باز شده در یخچال به دلیل رطوبت بالای محیط یخچال خودداری شود.

مكانیسم اثر:

بایوفلش اثر تماسی نداشته بلكه باید ماده فعال آن توسط لارو پشه بلعیده شود پس از بلعیده شدن توسط لارو ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌كشد تا اثرات لاروكش ظاهر شود؛ در نتیجه استفاده از بایوفلش تعداد پوپ (شفیره) در زیستگاه لاروی كاهش محسوسی می‌یابد و می‌تواند بعنوان معیار ارزیابی اثربخشی بایوفلش پایش شود.

مزایا:

  • بایوفلش هیچگونه اترات زیانبار زیست محیطی ندارد و به جهت بیولوژیك بودن و امكان استفاده با حداكثر دوز، ‌بروز مقاومت در ناقلین را تقریباً غیر ممكن كرده است.
  • بایوفلش کاملاً بی‌خطر است و نیازی به استفاده از ماسک و دستکش و ... در هنگام استفاده از آن نمی‏‌باشد.
  • بایوفلش سمیت استنشاقی و تماسی ندارد و حساسیت‌زا نیست و در صورت خوردن اتفاقی، از بدن دفع می‌‏شود.
  • بایوفلش جایگزین سموم شیمیایی، فسفره و گازوئیل و ... است.
bioflash-biorun.png

توجه:

  • بایوفلش با فرمولاسیونی گرانول در مكان‌های خشک (بدون آب) کاربرد ندارد.
  • بایوفلش در زیستگاه‌های لاروی كه آب آن شدیداً قلیایی است (PH>۹ به دلیل كاهش اثر آن توصیه نمی‌شود)
  • دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

برای ورود به وبسایت بایوفلش کلیک نمایید

بایوفلش

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2018 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©