کیفیت غذا

table with assorted organic meat.jpg کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست و انسان و سایر ارگانیسم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما یکی دیگر از اهداف اصلی کشاورزی ارگانیک تولید غذایی است که طعم و بافت و مشخصات طبیعی و مطبوعی داشته باشد. چنین هدفی در مرحله مزرعه و کشاورزی و از طریق ممنوعیت شدید استفاده از ارگانیسم‌های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) و همچنین ممنوعیت استفاده از موارد زیر به‌دست می‌آید:

• آفت‌کش‌های شیمیایی
• کودهای شیمیایی
• آنتی‌بیوتیک‌ها

کشاورزان همچنین با شیوه‌های زیر محصولات با کیفیت تولید می‌کنند:

• تناوب کشت
• اختصاص زمان بیشتری برای گیاهان و دام برای رشد و بلوغ
• استفاده از انواع گیاهان بومی

در مرحله فرآوری هم از طریق ممنوعیت شدید ارگانیسم‌های اصلاح شده ژنتیکی و ممنوعیت موارد زیر می‌توان به اهداف کشاورزی ارگانیک رسید:

• افزودنی‌ها و مواد کمکی برای فرآوری
• مواد مصنوعی شیمیایی

طعم
طعم بهتر محصولات ارگانیک البته بستگی به سلیقه افراد دارد اما کشاورزان ارگانیک از گونه‌های بیشتری از گیاهان و دام‌ها استفاده می‌کنند. همین امر باعث می‌شود تا مصرف کننده طعم‌های جدیدی را بچشد و تجربه‌های جدیدی از خوردن داشته باشد.

تقاضا
کشاورزی ارگانیک علاوه بر ارایه غذاهای خوشمزه و طبیعی، بدنبال تولید محصولاتی است که پاسخگوی مهارت‌ها و خواست‌های گوناگون مربوط به پخت و پز از طرف مصرف کننده امروزی باشد.

درواقع محصولات ارگانیک امروزی نه تنها شامل محصولات تازه‌ای می‌شود که مستقیم از مزرعه آمده‌اند، بلکه شامل محصولات روزانه‌ای هم می‌شود که با شیوه‌های فرآروی پیشرفته تهیه می‌شوند مانند پاستا، ماست، غذاهای آماده، پنیر و غیره.

کشاورزان ارگانیک هم درست مثل همکاران غیرارگانیک خود با پایش روند مصرف غذا سعی می‌کنند محصولاتشان با تغییرات ذایقه و نیاز مصرف کننده تغییر کند.

تولید در فصل
در کشاورزی ارگانیک با تأکید ویژه بر تولید محصولات در فصل خود، مسافت‌های کوتاه برای حمل و نقل به بازار ارجحیت دارد. کانال‌های بازار می‌توانند آنقدر محلی باشند که بازار فروش همان زمین کشاورزی و محل تولید باشد و یا اینکه محصول در بازارهای محلی کشاورزان و غرفه‌های کنار جاده به فروش برسد.

رعایت تمام اصولی که شرح داده شد و نتایج سودمندی که اجرای این اصول بهمراه دارد توسط سیستم لوگو و برچسب‌گذاری اجرا و تأمین می‌شود که البته چنین سیستمی در کشورهای مختلف ممکن است نام‌ها و ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد.