درست یا غلط

با مطالعه و کسب اطلاع بیشتر پیرامون کشاورزی ارگانیک، احتمال برخورد با اطلاعات متناقض یا شک‌برانگیز هم بیشتر می‌شود. شاید جمله‌هایی شبیه جملات زیر را جایی خوانده یا شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که آیا این حرف‌ها درست است یا واقعیت ندارد.

«کیفیت محصولات ارگانیک به‌خوبی سایر غذاها و نوشیدنی‌ها نیست»

غلط

با این‌که شاید کشاورزان و سایر فعالان در زنجیره تامین ارگانیک گاهی از شیوه‌های متفاوت تولید محصولات خوراکی استفاده کنند، اما آن‌ها هم مثل تولیدکنندگان محصولات غیر ارگانیک تلاش‌شان بر تولید غذا و نوشیدنی با بهترین کیفیت است که طعم آن و ارزش غذایی‌اش به همان مطلوبی باشد. غذای ارگانیک هم با همان استانداردهای ایمنی سایر خوراکی‌ها تولید می‌شود و همان قوانین بر روند تولید و آماده‌سازی آن حاکم است. تنها تفاوت این است که کشاورزان ارگانیک برای مقابله با آفت‌ها و علف‌های هرز، به‌جای استفاده از آفت‌کش‌های مصنوعی شیمیایی، برای این‌که چنین مشکلاتی از همان ابتدا به‌وجود نیاید دست به تغییر چند ساله محصول می‌زنند تا با ایجاد تنوع مقاومت محصول بالا برود. کشاورزان ارگانیک و فعالان بخش فرآوری همچنین به‌جای استفاده از طعم‌دهنده‌ها و مواد نگهدارنده مصنوعی برای تولید هرچه تازه‌تر محصول تولید هر محصول را در فصل خودش انجام می‌دهند و نگاه‌شان به بازارهای منطقه‌ای و محلی است.

«طعم محصولات ارگانیک با سایر مواد غذایی و نوشیدنی فرق دارد»

بدون جواب قطعی

بعضی از مصرف‌کننده‌ها ادعا می‌کنند غذای ارگانیک طعم بهتری دارد اما در نتایج مطالعات متعددی که در این زمینه انجام شده آمده است که طعم نسبی است و شواهد متقنی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. اما به‌هرحال خیلی از آشپزهای مشهور جهان به مواد ارگانیک رو آورده‌اند ضمن این‌که در کشاورزی ارگانیک طیف وسیع‌تری از گیاهان و انواع دام پرورش پیدا می‌کند و همین باعث می‌شود مصرف‌کننده‌هایی مثل ما و شما طعم‌های بیشتری را تجربه کنیم. ذکر این نکته هم ضروری است که کشاورزان ارگانیک ادعا نمی‌کنند محصولات‌شان مزه بهتری دارند؛ آن‌ها فقط می‌گویند محصولات‌شان طعم واقعی‌تری دارند چون با شیوه‌های طبیعی تولید می‌شوند.

«محصولات ارگانیک از سایر مواد خوراکی و نوشیدنی گران‌تر تمام می‌شوند»

درست

باید درنظر داشت که زمان تولید محصولات ارگانیک طولانی‌تر است، گاهی به نیروی کار بیشتری نیاز است، و این‌که محصولات ارگانیک باید با دقت زیادی از سایر محصولات جدا شوند، فرآوری و توزیع محصولات ارگانیک در مقیاس کوچک‌تری انجام می‌شود، و همچنین قوانین و کنترل‌های سفت و سخت‌تری در تولید ارگانیک صورت می‌گیرد. همین موارد باعث می‌شود برای این‌که تولید محصول ارگانیک توجیه اقتصادی داشته باشد، قیمت محصول نهایی بالاتر برود. اما چنین قیمت بالاتری را می‌توان بهای لازم برای استفاده از غذای با کیفیت درنظر گرفت که تحت اصول سخت‌گیرانه‌ای تولید شده است؛ قوانینی که در زمینه حفاظت از محیط زیست و آسایش حیوانات و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی وضع شده‌اند.

«سیستم‌های کشاورزی ارگانیک از سایر سیستم‌ها بازدهی کمتری دارند و در آن از زمین بیشتری استفاده می‌شود»

بدون جواب قطعی

دانشمندان در مورد این‌که میزان تولید در کشاورزی ارگانیک کمتر از سیستم‌های کشاورزی دیگر است، به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده که هرکدام یکی از دو سناریوی ممکن را تقویت می‌کنند. یکی از مطالعاتی که در این زمینه انجام شد به گزارش دانشگاه مورنل مشهور است که در ایالات متحده انجام شد. این مطالعه نشان داد که در تولید محصولی که از کشاورزی ارگانیک در یک دوره ۲۱ ساله حاصل شد همان میزان گندم و دانه سویا مصرف شد که در مزارع غیر ارگانیک مصرف می‌شد اما ۳۰ درصد انرژی کمتر و آب کمتری در تولید آن مصرف شد ضمن این‌که از هیچ آفت‌کش مصنوعی شیمیایی هم از استفاده نشد.