زمین‌های کشاورزی

فرایند تولید محصول ارگانیک از زمین کشاورزی یا مزرعه آغاز می‌شود و محصولات ارگانیک تازه و با کیفیت که ما از سوپرمارکت نزدیک محل زندگی یا در رستوران یا بازار محلی کشاورزان می‌خریم حیات خود را از همین زمین‌های کشاورزی شروع می‌کنند.

کشاورزان ارگانیک هنگام تولید محصول با طبیعت سر و کار دارند و تلاش آن‌ها بر این است که حیوانات مزارع خود را هم تا حد ممکن نزدیک به طبیعت نگه دارند. کشاورزان ارگانیک کارشان تولید غذا است و در عین حالا سعی می‌کنند تا با استفاده از سیستم‌هایی که تا حد امکان به آن محیط بخصوص نزدیکتر است از محیط اطراف محافظت کنند.

کشاورزان ارگانیک ترجیح می‌دهند به‌جای موادی که از نقاط دیگر می‌آید، از موادی استفاده کنند که در خود زمین‌های کشاورزی وجود دارد. مثلا از بافت ارگانیک خاک به‌عنوان کود استفاده می کنند تا شرایط سالمی برای محیط زیست و خاک ایجاد کنند. این کار همچنین باعث می‌شود خاک و مواد مغذی و منابع آبی از بین نروند. یکی دیگر از اصول آ‌ن‌ها همچنین این است که کود و خوراک حیوانات از همان زمینی تهیه شود که  قرار است آن‌جا از آن‌ها استفاده شود و یا دست کم این مواد در زمین‌های اطراف تهیه شوند.

کشاورزان ارگانیک با انجام اقدامات مستقیم اما در عین حال با تاثیر کم بر محیط زیست سعی بر حفظ محیط زیست دارند. از جمله این اقدامات عبارتند از حذف مکانیکی علف‌های هرز به جای استفاده از گیاه کش های شیمیائی.

احترام
از دید کشاورزان ارگانیک، خاک حاصلخیز و احترام به محیط زیست برای انسان‌ها و حیوانات اهمیت حیاتی دارد. کشاورزان ارگانیک از راه‌های زیر به محیط زیست احترام می‌گذارند:

•    استفاده مسوولانه از منابع طبیعی و انرژی
•    حفظ تنوع زیستی
•    حفظ تعادل زیستی در منطقه
•    ارتقا حاصلخیزی خاک
•    حفظ کیفیت خاک

کشاورزان ارگانیک از راه‌های زیر به حیوانات احترام می‌گذارند:

•    تبلیغ برای آسایش و سلامت حیوانات
•    تامین نیازهای رفتاری خاص حیوانات

اقدامات
کشاورزان ارگانیک برای رسیدن به چنین اهدافی چندین دهه است که اقدامات شناخته شده‌ای را در کشاورزی خود انجام می‌دهند. برخی از این اقدامات عبارتند از حفظ سلامت دام از طریق ورزش منظم و دسترسی به چراگاه، بالا نگه داشتن سطح اطلاعات و آگاهی خود مثلا با پایش سطح مواد مغذی خاک تا معلوم شود سطح این مواد برای رشد بهینه مناسب است یا خیر.

اقداماتی که در کشاورزی ارگانیک انجام می‌شود باید در هماهنگی کامل با ملزومات قانونی باشد که در زمینه لوگو و نصب برچسب وجود دارد. در انجام این اقدامات همچنین باید شرایط زمین‌های مختلف کشاورزی هم در نظر گرفته شود. مثلا در بخشی از قوانین مربوط به اتحادیه اروپا آمده است:

فعالیت‌های زیستی و حاصلخیز کردن خاک باید توسط تغییر چندساله محصول کاشت بنشن و مقولات و سایر محصولات مشابه انجام شود و همچنین کود دامی یا مواد ارگانیک، ترجیحا کامپوست، که از محصولات ارگانیک گرفته شده به‌کار گرفته شود.

کشاورزان ارگانیک طبق قوانین موجود و همچنین براساس مهارت‌ها و دانش تجربی خود ممکن است تصمیم بگیرند یک یا ترکیبی از چند یا تمام اقدامات بالا را انجام دهد تا حاصلخیزی خاک را افزایش دهد. این تصمیم به این بستگی دارد که چه کاری برای چه زمینی مناسب‌تر است. اما مصرف‌کننده که ما و شما باشیم این اطمینان را دارد که هر روشی که کشاورز به‌کار گرفته باشد برای هماهنگی بیشتر با طبیعت و به نفع محیط زیست بوده است.

تغذیه
اصول تولید ارگانیک همچنین به تغذیه‌ای که برای دام‌های ارگانیک درنظر گرفته می‌شود هم ربط پیدا می‌کند. در حال حاضر طبق قوانین مربوط به تولید ارگانیک در اتحادیه اروپا، بسته به نوع دام، دست‌کم ۸۵ درصد از غذایی که به دام ارگانیک داده می‌شود باید به‌طور ارگانیک تهیه شده باشد.

محصولات
نتیجه نهایی انجام این اقدامات دقیق تولید خوراکی‌های تازه و خوشمزه است. از جمله این خوراکی‌ها عبارتند از:

•    میوه‌هایی مثل توت‌فرنگی، سیب و پرتقال
•    سبزیجاتی مثل گوجه‌فرنگی، هویج و کلم بروکلی
•    شیر گاو، بز، گوسفند یا سایر حیوانات
•    تخم‌مرغ یا تخم سایر پرندگان
•    دانه‌هایی مثل برنج، گندم و جو

مواد خوراکی که ذکر شد می‌توانند در همان حالت طبیعی که وجود دارند برداشت شوند و یا بعد از فرآوری تهیه شوند.

رشد
محصولات ارگانیک تنها مورد علاقه مصرف‌کنندگان نیستند بلکه کشاورزان بیشتری در سرتاسر دنیا به تولید محصولات ارگانیک روی می‌آورند. حدود ۳۱ میلیون هکتار زمین کشاورزی در سطح کره زمین برای تولید ارگانیک به‌کار گرفته شده و دست‌کم ۶۳ میلیون کشاورز هم در این زمینه مشغول هستند.