درباره ما

شرکت فن‏‌آوری زیستی طبیعت‏‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرن‌ترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده‏‌های بیوتکنولوژی در شهرک گلدشت کرج تأسیس و از ابتداي سال ۱۳۸۴ توليد خود را آغاز كرد.
کارخانه این شرکت توانايي توليد انواع فرآورده‌های پروبیوتیک، آنتي‌بيوتيك‌ها و واكسن‌هاي حيواني، ويتامين‌ها، لاروكش‌ها، كودها، آفت‌كش‌های بيولوژيك مورد مصرف در بخش سلامت و بهداشت عمومی و كشاورزي را داراست. اولين محصول كارخانه، لاروکش بیولوژیک با نام تجاري  Bioflash است كه در دو فرمولاسیون گرانول و سوسپانسیون تولید می‏‌شود، نوع گرانول آن با قابلیت آهسته رهشی با اثر طولانی در کنترل بیماری‏‌های منتقله توسط پشه‌ها از جمله مالاریا، تب دانگ، تب زرد، چیکونگونیا و آنسفالیت و نوع سوسپانسیون آن در سیستمهای تصفیه آب و پساب کاربرد دارد.
بایوفلش در هشتم ژانویه سال ۲۰۰۹ موفق به کسب توصيه مصرف از سازمان جهاني بهداشت (WHO) گردید و سپس در كشور تايلند و تركيه ثبت شد به این ترتیب بایوفلش اولین محصول ایرانی است که در این زمینه موفق به کسب چنین درجه اعتمادی از مجامع بین‏‌المللی گردیده است.
بایوفلش جایگزین سموم و لاروکش‏‌های شیمیایی مانند DDT، سموم فسفره و نفت و گازوئیل است که در مناطق مختلفی از جهان و نیز ایران استفاده می‏‌شود؛ مواد مذکور باعث بروز مقاومت در ناقلین شده و آلودگی محیط زیست را نیز در پی دارند. بطور معمول محدوديت‌هاي بسیاری در استفاده از لاروكش‌ها در آب آشاميدني وجود دارد منتها بایوفلش در زمره معدود لاروکش‌هایی محسوب می‌گردد كه استفاده از آن در آب آشاميدني بلامانع است و اين مزيتي ارزشمند است. بنا به دلايل فوق، برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) از اين لاروکش در اجراي برنامه مبارزه با مالاريا استفاده مي‌كند. 
کارخانه شرکت فن‌‏آوری زیستی طبیعت‏‌گرا در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و کاهش باقیمانده کود و سم شیمیایی در محصولات کشاورزی که به معضلی قابل تأمل برای محیط زیست و بخش کشاورزی ایران تبدیل شده است اقدام به تولید انواع دیگری از فرآورده‌‏های بیوتکنولوژی قابل مصرف در کشاورزی نموده است که از آن جمله آفت‌کش بیولوژیک با نام تجاري Biolep است که کاربردی وسیع در کنترل آفات پروانه‌‏ای دارد؛ آفات پروانه‌‏ای (بالپولکداران) حدود ۷۰% آفات گیاهی را به خود اختصاص داده‌اند؛ لازم به ذکر است که آفت‌کش بیولوژیک بايولپ در نخستين نمايشگاه دستاوردهاي نوآوري و فن‌آوري بخش صنعت و معدن، موفق به كسب رتبه برتر شد. یکی از مشکلات بزرگ جنگلهای ایران در شمال، غرب و مرکز کشور، آفات پروانه‌ای است که به دلیل ممنوعیت استفاده از سموم شیمیایی در عرصه‌های جنگلی و گران بودن قیمت آنها (وابستگی به نفت) متأسفانه جنگلها را در معرض خطر نابودی قرار داده است و بهترین راه مبارزه، اجرای عملیات كنترل بیولوژیک است؛ بایولپ مناسبترين آفت‌كش بيولوژيك جهت كنترل آفات جنگلهاست که هيچ زياني براي جانداران ديگر از جمله انسان، دام، آبزیان و حشرات مفيد موجود در اکوسیستم نداشته و به دليل هدف اختصاصي آن فقط بر روی آفات پروانه‌ای مؤثر است. 
بايوبيت (Biobeet) آفت‌‏كش ديگري است كه در مجموعه فن‌‏آوري زيستي طبيعت‏‌گرا توليد مي‌‏گردد اين آفت‌‏كش عليه آفات رده سخت‌بالپوشان مانند سوسك‌هاي برگخوار نارون، سوسك سياه غلات، سوسك كلرادو سيب‌زميني، سرخرطومي يونجه و انواع سوسك‌هاي برگخوار، غلافخوار و دانه‌‏خوار كاربرد دارد.
 یکی دیگر از محصولات این شرکت که قابلیت رقابت صددرصدی با کالای وارداتی دارد مایه تلقیح سویاست که حاوی باکتری Bradyrhizobium Japonicum به عنوان ماده فعال است و از سال ۱۳۸۶ با نام تجاري Biosoy به بازار عرضه شده است. خوشبختانه طي سالهاي زراعی گذشته این محصول بصورت بسیار خالص در مقیاس وسیعی تولید و در اختیار شرکت‌هاي خدمات حمایتی کشاورزی، توسعه كشت دانه‏‌هاي روغني، اتحاديه تعاوني‌هاي روستايي و زارعین سويا قرار گرفته و بنا به اظهار کارشناسان ذيربط، بسیار مؤثرتر و کارآمدتر از محصولات وارداتی عمل کرده است. این مایه تلقیح ۹۰% از نیاز به کود ازته (اوره) در زراعت سویا را کاهش داده که نه تنها به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است بلکه موجب حفاظت از منابع آب زیرزميني، خاک و محيط زيست نیز می‏‌شود.
محصول دیگر کارخانه کود بیولوژیک با نام تجاري بایوفارم است که در زراعت و باغباني کاربرد دارد و در صورت استفاده صحیح و انبوه آن، نه تنها نياز کشاورزان به کود شیمیایی را کاهش می‏‌دهد بلکه با ازدیاد محصول تا ۳۰درصد، مشکلات بوجود آمده از خشکسالی و تنش‌هاي زنده و غير زنده را جبران می‏‌کند و قادر به پيشگيري از بيماري پوسيدگي ريشه مي‌باشد؛ استفاده از کودها و مایه تلقیح‏‌های بیولوژیک راهکار مؤثری است که كشورهاي پيشرفته را قادر به صادرات مواد غذایی از جمله برنج، گندم، جو، کلزا، سویا، ذرت و سایر بقولات نموده است.
يكي از مشكلات كشاورزي در ايران، كاهش امكان جذب فسفر در گياهان بدليل قليايي بودن خاك است. مصرف بي‌رويه كودهاي شيميايي فسفاته باعث اشباع اراضی كشاورزي و ايجاد آلودگي در آب و خاك و محيط زيست شده است. كود بيولوژيك فسفاته توليدي اين شركت با نام‏ تجاري فسفاته به‌‏رشد با خاصيت حل كنندگي فسفات نامحلولِ خاك، باعث جذب بيشتر فسفر مورد نياز گياه شده و مشكل قليايي بودن خاك را برطرف می‌نماید.
معمولا موادِ مورد نياز گياه از طريق سیستم ريشه تأمين مي‌گردد، ‌ليكن اندام‌های هوايي گياه (فيلوسفر) نیز نقش مؤثري در تأمين عناصر غذایی دارند، بدين منظور شركت فن‌آوري زيستي طبيعت‌گرا اقدام به توليد و توزيع كود بيولوژيك حاوی باکتریهای تثبيت كننده ازت و حل‌كننده فسفات با قابليت محلول‌پاشي بر روي اندام‌های هوايي گياه نموده است، اين محصول با نام تجاري رشدافزا به بازار عرضه مي‌گردد.
استفاده بهينه از فرآورده‌های مذكور، بدون شك كشور را از واردات بعضي كالاهاي استراتژيك این حوزه بي‌نياز خواهد نمود.