no-image.png

 

پروبیوتیك های گیاهی گروه مهمی از میکرو ارگانیسم ها هستند كه با حضور در فضای اطراف گیاه اثرات مفیدی بر رشد گیاهان خواهند داشت. بخصوص اینکه، این عوامل از طریق تولید یك یا چند آنتیبیوتیك همچون متابولیت‌های ضد قارچی سبب توقف رشد یا مرگ بیمارگرهای گیاهی می شوند یا با تولید آنزیم‌های خارج سلولی همچون كیتیناز، گلوكاناز سبب هیدرولیز كردن دیواره‌ ی سلولی قارچ‌های بیمارگر می شوند.

1
پروبیوتیک های گیاهی همچنین بعنوان جمعیت میكروبی همراه گیاهان با مكانیزم‌های مختلف از جمله تولید تنظیم کننده های رشد سبب تحریک جوانه زنی بذور و توسعه سیستم ریشه ای گیاهان می شوند و بر رشد گیاهان تاثیر مستقیم دارند و با كنترل بیمارگرهای گیاهی به‌ طور غیرمستقیم بر رشد گیاهان موثرند. این باکتری ها همچنین با حل كردن فسفات و افزایش مصرف آهن سبب رشد بهتر گیاهان می‌شوند.

 

 ماده موثره:


ماده موثره محصول پروبیو96، استرین باکتریایی Bacillus subtilis UTB96 است. این استرین یکی از موفق ترین پروبیوتیک های گیاهی کشور است که با همکاری نزدیک واحد تحقیق و توسعه (R & D) شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا و دانشگاه های معتبر کشور بدست آمده و به عنوان یک کود بیولوژیک تجاری شده است.

موارد مصرف :
مصرف این محصول برای حفظ سلامت و افزایش عملکرد تمام محصولات کشاورزی از جمله گیاهان زراعی، درختان میوه، محصولات جالیزی، سبزی و صیفی و نیز گیاهان زینتی قابل توصیه است. جهت آشنایی با میزان و روش مصرف این محصول به جدول زیر مراجعه نمایید:

توضیحات

میزان مصرف

روش کاربرد

۲ تا ۳ لیتر از کود را در صورت لزوم با مقدار آب مورد نیاز برای مرطوب کردن بذر یک هکتار زمین حل کرده و به تدریج روی بذرها بطور یکنواخت بپاشید و بذرها را زیر و رو کنید تا تمام آنها با سوسپانسیون محصول آغشته شوند. سپس بذرها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در سایه پهن کنید و پس از خشک شدن بلافاصله اقدام به کشت نمایید.

۲ تا ۳ لیتر

بذرمال

بعد از جوانه زنی بذرهایی مانند برنج، ۱ لیتر کود بیولوژیک را به صورت محلول در مقدار مناسبی آب به بذرها اضافه نمایید.

۱ لیتر

تلقیح بذرهای جوانه زده

۳ لیتر از کود بیولوژیک پروبیو۹۶ را در ۵۰ لیتر آب حل کنید. سپس به تدریج نشاها یا قلمه­های مورد نیاز برای کاشت یک هکتار زمین را برای مدت ۱۵ دقیقه درون این محلول قرار داده و سپس به زمین اصلی منتقل نمایید.

۳ لیتر

تلقیح نشا، قلمه و نهال

محصول پروبیو ۹۶ بصورت سرك يا محلول در آب آبياري به میزان قابل مصرف می‏باشد.

۳ تا ۴ لیتر

سرک

 

تذکر مهم: از مخلوط کردن پروبیو۹۶ با هر نوع ترکیب باکتری کش مانند سموم مسی و ترکیب بردو اجتناب کنید.

 

روش نگهداری: 
پروبیو۹۶ به نحوی تولید و فرموله شده است که در محل خشک و خنک تا شش ماه قابل نگهداری است. این محصول را دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری و از یخ زدگی محافظت کنید.

 

توصیه ها:

  • پروبیو ۹۶ را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • پروبیو ۹۶ را قبل از استفاده به خوبی تکان دهید.
  • کلیه عملیات را در سایه انجام دهید.

 

تضمین کیفیت:
شرکت فن‏آوری زیستی طبیعت‏گرا کیفیت این محصول را در صورت رعایت دقیق دستورالعمل مصرف و نگهداری تضمین می‏نماید.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2018 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©