no-image.png

 

قارچ کش بیولوژیک تریکوفارم جی 

 

هرساله به علت بیماری های گوناگونی که انواع مختلف بیمارگرها در گیاهان مختلف ایجاد می نمایند، خسارت فراوانی به محصولات کشاورزی وارد می شود. تلاش جهت یافتن جایگزینی مناسب برای قارچ کش ها و ترکیبات شیمیایی مورد استفاده برای کنترل آنها، منجر به استفاده از روش های مختلف کنترل بیولوژیک این گونه بیماری ها شده است. یکی از قارچ هایی که در کنترل بیولوژیک به عنوان عامل آنتاگونیست استفاده می شود، قارچ تریکودرما است. گونه های تریکودرما به عنوان عامل بیوکنترل و اصلاح کننده خاک مدت هاست به صورت تجاری وارد بازار شده اند که در نتیجه آن بکارگیری ترکیبات سموم شیمیایی و عواقب ناشی از آن (وجود بقایای آنها در مواد غذایی) کاهش یافته است. 
محصول تریکوفارم جی با فرمولاسیون گرانول (Trichofarm G) جهت جلوگیری از خسارت و کاهش بیماری های خاکزاد تولید شده است. این محصول حاوی قارچ مفید تریکودرما است که با قارچ های بیماریزای گیاهان بر سر غذا و فضا و کلونبزاسیون ریشه های گیاه رقابت می کند. تریکودرما می تواند از بیماری های مختلف که توسط بیمارگرهایی چونMacrophomina phaseolina ، Rhizoctonia solani، Fusarium oxysporum، Pythium ultimum ، P. aphanidermatum و ... ایجاد می شوند، جلوگیری کند.

 

 

نحوه اثر:

 

قارچ تریکودرما سازنده یا تولیدکننده پروتئین های خارج سلولی فراوانی است و بهترین توانایی آنها تولید آنزیم هایی است که سلولز و کیتین را از بین می برند. قدرت بالای آنتاگونیستی تریکودرما در کنترل مستقیم (با تولید آنزیم ها و ترکیبات آنتی بیوتیکی فرار و غیر فرار) و غیر مستقیم (با افزایش رشد، قدرت و تحمل گیاه) بیمارگرها، آن را به به عنوان یک عامل بیوکنترل قوی مطرح ساخته است. قارچ تریکودرما علاوه بر اثر آنتاگونیستی روی بیمارگرها، باعث افزایش مقاومت گیاهان به استرسهای ناشی از بیماری ها، تغذیه و آبیاری نامناسب، شرایط اقلیمی می شود و میزان جذب مواد غذایی را افزایش می دهد. این قارچ همچنین می تواند رشد و توسعه ریشه و اندام های هوایی گیاه را تسریع کند.

 

 

 

کاربرد و دوز:

 

فرمولاسیون مورد توصیه

نوع محصولات

شیوه کاربرد

توضیحات

تریکوفارم جی

Trichofarm G

محصولات گلخانه ای

همراه بذر

در گلخانه به ازای هر بذر ۵/۰ تا ۱ گرم (۲۰ عدد) از محصول به همراه بذر قرار گیرد.

سرک

به ازای هر بوته یا گلدان ۱ گرم (۲۰ عدد) از گرانول ها در محلی نزدیک ریشه گیاه ریخته و روی آن پوشانده شود.

هنگام کاشت نشاء

هنگام قرار دادن نشاء در خاک یا بستر به ازای هر نشاء ۵/۰ تا ۱ گرم از محصول به همراه بذر قرار گیرد.

گیاهان خانگی و آپارتمانی

سرک

به ازای هر بوته یا گلدان ۱ گرم از گرانول ها در محلی نزدیک ریشه گیاه ریخته و روی آن پوشانده شود.

 

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2018 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©