no-image.png

مکانیسم اثر

قارچکش بیولوژیک تریکوفارم جی، بر پایه یکی از موفق ترین قارچ های موجود در ریزوسفر گیاهان (Trichoderma harzianum) و بصورت گرانول در بسته های ۱۰۰ گرمی فرموله شده است. این قارچ با استقرار در محیط ریشه گیاهان مختلف، به چند طریق به رشد و افزایش عملکرد گیاهان کمک می کنند. علاوه بر تولید آنزیم های رشدی گیاه که به افزایش رشد و عملکرد گیاه منجر می شود، قارچ تریکودرما قادر به سنتز چندین نوع ترکیب آنتاگونیست و قارچکش است و در محیط ریشه گیاه، از رشد عوامل بیماری زای خاکزی بویژه قارچ های عامل پوسیدگی ریشه و جوانه جلوگیری می کند. تقریبا تمام قارچ های بیماری زای مهم گیاهی مانند گونه های مختلف فوزاریوم، پیتیوم، فیتوفتورا، ریزوکتونیا، بوتریتیس و ... توسط این قارچ مورد حمله قرار می گیرند.

موارد مصرف

فرمولاسیون گرانول و بسته بندی خاص تریکوفارم جی، امکان استفاده از این قارچکش روی محصولات خاص مانند انواع گیاهان آپارتمانی و محصولات گلخانه ای ارزشمند را فراهم کرده است.

  • تلقیح بذر: در محصولاتی که بذر آنها بصورت تکی در زمین یا در سینی های نشا کاشته می شود، نیم تا یک گرم (حدود ۲۰ گرانول) از این قارچکش را در مجاورت بذر در خاک قرار داده و روی آن را با خاک بپوشانید.
  • تلقیح نشاء: حدود نیم تا یک گرم (۲۰ گرانول) از تریکوفارم جی را در مجاورت طوقه نشاء قرار داده و روی آن را با خاک بپوشانید. قارچ در خاک رشد کرده و فضای ریشه گیاه را در بر می گیرد، بنابراین نگران فاصله بین ریشه و قارچ نباشید.

استفاده بصورت کود سرک: در مراحل مختلف رشد رویشی و زایشی محصولات گلخانه ای یا گیاهان آپارتمانی، می­توانید نیم تا یک گرم (حدود ۲۰ گرانول) از تریکوفارم جی را پای بوته ریخته و روی آن را با خاک بپوشانید. در زمان استفاده، بهتر است خاک مرطوب باشد. 

توصیه ها

  • تریکوفارم جی را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • تریکوفارم جی را در محل خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2019 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©