no-image.png

مکانیسم اثر

قارچکش بیولوژیک تریکوفارم پی، بر پایه یکی از موفق ترین قارچ های موجود در ریزوسفر گیاهان (Trichoderma harzianum) و بصورت گرانول در بسته های ۵۰۰ گرمی فرموله شده است. این قارچ با استقرار در محیط ریشه گیاهان مختلف، به چند طریق به رشد و افزایش عملکرد گیاهان کمک می کنند. علاوه بر تولید آنزیم های رشدی گیاه که به افزایش رشد و عملکرد گیاه منجر می شود، قارچ تریکودرما قادر به سنتز چندین نوع ترکیب آنتاگونیست و قارچکش است و در محیط ریشه گیاه، از رشد عوامل بیماری زای خاکزی بویژه قارچ های عامل پوسیدگی ریشه و جوانه جلوگیری می کند. تقریبا تمام قارچ های بیماری زای مهم گیاهی مانند گونه های مختلف فوزاریوم، پیتیوم، فیتوفتورا، ریزوکتونیا، بوتریتیس و ... توسط این قارچ مورد حمله قرار می گیرند.

موارد مصرف

این قارچکش، روی انواع گیاهان آپارتمانی، گلخانه ای، محصولات زراعی، سبزی و صیفی و درختان میوه قابل استفاده است.

  • تلقیح بذر: در محصولات گلخانه ای، سبزیجات و صیفی جات و گیاهان زراعی، حدود ۱۰ تا ۱۵ گرم از این قارچکش را با یک کیلوگرم بذر خیس شده مخلوط کرده و پس از هم زدن، کشت کنید.
  • تلقیح نشاء: حدود ۱۰۰ گرم از تریکوفارم پی را در ۱۰ لیتر آب حل کرده و ریشه نشاء ها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در محلول تهیه شده قرار دهید.
  • استفاده همراه آب آبیاری: برای گیاهان زراعی، ۲ کیلوگرم و برای درختان میوه ۳ کیلوگرم از تریکوفارم پی را به همراه آب آبیاری برای یک هکتار زمین استفاده کنید. می توانید این مقدار قارچکش را در بشکه هایی با مقدا مشخص آب حل کرده و پس از هم زدن، در مسیر آبیاری قرار دهید تا محلول قارجکش، به طور یکنواخت همراه آب آبیاری وارد مزرعه یا باغ شود.
  • چالکود: حدود ۲۵ گرم از تریکوفارم پی را با مقدام مناسب کود دامی پوسیده یا خاکبرگ مخلوط کرده و در چاله هایی به عمق ۳۰ سانتیمتر که در سایه انداز درخت ایجاد کرده اید بریزید. برای درختان زیر ۵ سال، یک چاله و برای درختان بالای ۵ سال، دو چاله در پای هر درخت ایجاد کنید.

توصیه ها

  • تریکوفارم پی را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • تریکوفارم پی را در محل خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا در سال ۱۳۷۹ به منظور احداث مدرنترین کارخانه بیوتکنولوژی در خاورمیانه جهت تولید فرآورده های بیوتکنولوژی در شهرك گلدشت کرج تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۸۴ تولید خود را آغاز کرد.

کارخانه این شرکت توانایی تولید انواع آنتی بیوتیکها و واکسنهای حیوانی ، ویتامینها، لاروکشها، کودها، آفتکش‌ها و علف هرزکش‌های بیولوژیک مورد مصرف در بهداشت و کشاورزی را دارد.

چشم انداز

ایفای نقش به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات کشاورزی بیولوژیک با کیفیت مطلوب، مطابق با استانداردهای جهانی، جهت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک

ماموریت

ارائه مناسب ترین خدمات به کشاورزان برای تولید محصولات ارگانیک با بهره وری بالا، مطابق استانداردهای جهانی.
کمک به بسط فرهنگ کشاورزی ارگانیک.

©2019 Biorun. All Rights Reserved | کلیه حقوق برای شرکت فن آوری زیستی طبیعت گرا محفوظ است ۱۳۹۶©