درباره ما

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا (بایوران)

تأمین و تضمین ارائه محصولات باکیفیت جهت ارتقای سلامت جامعه و تلاش برای بهبود شاخص‌ سلامت مصرف کنندگان در کنار توسعه فردی و توانمندسازی کارکنان به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان همراه با تثبیت جایگاه به عنوان یک شرکت خوشنام، پیشرو، پاسخگو و متعهد به جامعه را مهمترین وظیفه خود می‌داند. اين شركت پس از مطالعه و تحقيقات بسیار، با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مجرب در بخشهای مختلفی همچون محیط زیست، کشاورزی، دامپروری و انسانی اقدام به تولید محصولات دانش بنیان با برند بایوران نموده است.

شرکت فناوری زیستی طبیعت‏‌گرا (بایوران)

بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین تولیدکننده محصولات بیولوژیک زیست محیطی و کشاورزی (کودها، آفتکش‌‏ها و فرآورده‌‏های پروبیوتیک)، دامپروری و انسانی

امروزه بیوتکنولوژی یکی از ابزارهای اصلی برای رفع بسیاری از نیازهای بشر و همچنین حل مشکلات تغذیه‌ای، درمانی، بهداشتی و زیست‌محیطی می‏‌باشد که در سال‌های اخیر، در عرصه‌های بسیار متنوعی مانند کشاورزی، تغذیه، مکمل‌های غذایی، دارویی، دامپروری، صنایع دارویی و … رشد چشم‌گیر داشته است. به طور کلی به هر نوع فعالیت هوشمندانه بشر در راستای بهبود عرضه محصولات گوناگون با استفاده از موجودات زنده، اقتصادی‌ترین فناوری قرن حاضر یا همان بیوتکنولوژی یا زیست‌فناوری اطلاق می‌شود.

40000
ظرفیت تخمیر برحسب لیتر
150
تعداد پرسنل
0
+
تعداد مشتریان

شرکت دانش‌بنیان فن‌آوری زیستی طبیعت‌‌گرا (بایوران) در سال 1379 با دانش کاملاً بومی با هدف احداث مدرن‌‏ترین کارخانه بیوتکنولوژی در کشور تأسیس شد. این مجموعه، به همت والای مدیران و مهندسان ایرانی، مراحل طراحی و ساخت و راه‌اندازی خود را به سرعت طی نموده و از ابتدای سال 1384 به بهره‌برداری رسید. این مجموعه، با تکیه بر تیم متخصص و مجرب و با بهره‏‌گیری ازدانش بومی، مطابق با جدیدترین روش‏‌های موجود در دنیا، اقدام به تولید طیفی از فرآورده‏‌هایبیولوژیک سازگار با محیط زیست و سلامت انسان و سایر موجودات کرده و با ارائه راه‌‏حل‏‌های مناسب و کارآمد، چشم‌‏انداز خود را در جهت کاهش مصرف بی‏‌رویه مواد سنتتیک و شیمیایی در سیستم‌‏های کشاورزی، دامپروری، محیط زیست و انسانی ایجاد کرده است.

گالری

محصولات بایوران برگرفته از طبیعت و میکروارگانیسم‏‌های مفید و غیر بیماری‌‏زا و فاقد هرگونه دستکاری ژنتیکی است. در حال حاضر، کارخانه بایوران قادر به تولید بیش از 1500 تن مواد بیولوژیک پودری و حدود 10000 تن فرآورده‌‏های بیولوژیک مایع است که کیفیت و کارایی آنها با تکیه بر تجهیزات تخمیری پیشرفته و روش‌های اجرایی استاندارد، تیم تحقیق و توسعه قوی، کنترل دقیق حین تولید، پایش مستمر کیفیت و اجرای صحیح استانداردهای کنترل کیفی تضمین می‌‏شود. بایوران با شعار “تجربه زندگی سالم”، علاوه بر تلاش برای صیانت از محیط زیست، امنیت غذایی و سلامت جامعه، عزم بر اشتغال‌زایی و استفاده از توان متخصصین ایرانی دارد.

مزایای استفاده از پروبیوتیک ها در صنایع مختلف

کاهش هزینه

افزایش سود

کاملا ارگانیک و بی خطر

افزایش شادابی و سلامت

چشم‌اَنداز و مسیر آینده بایوران

به عقیده مدیران شرکت بایوران، تکیه بر بیوتکنولوژی به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد آینده کشور، مزیت‌های زیادی نسبت به سایر بخش‌ها بویژه اتکا به فروش نفت و فراورده‌های نفتی، معادن و … دارد. چرا که منابع مذکور سرمایه‌هایی هستند که اغلب به صورت خام‌فروشی از کشور خارج شده و تجدیدپذیر نیستند، در حالی که تکیه بر محصولات دانش‌بنیان همچون تمام محصولاتی که در مجموعه بایوران تولید می‌شوند، در وهله اول از دانش و نه از منابع تمام‎‌شدنی تولید ثروت می‌کنند و از سوی دیگر، با توجه به فرآیندهای پیچیده و تخصصی تولید، ارزش افزوده زیادی برای کشور به دنبال داشته و از این نظر نیز به خام‌فروشی منابع موجود برتری دارد. فقط برای یک مقایسه ساده، در نظر بگیرید که یک بشکه 200 لیتری پروبیوتیک تولید شده توسط این مجموعه، بیش از 10 برابر یک بشکه نفت خام ارزش ریالی دارد، در حالی که برای تولید آن، منبع خاصی مصرف نشده، محیط زیست آلوده نشده و زمینه اشتغال صدها نفر از افراد مشغول در کارخانه گرفته تا توزیع‌کنندگان، فروشندگان، کشاورزان و دامپروران در سرتاسر کشور فراهم شده است. با عنایت به تاکید مسئولان ارشد کشور به بحث تولید ملی و با توجه به مشکلات ایجاد شده در زمینه واردات انواع نهاده‌های بیولوژیک، شرکت بایوران تمام تلاش و اهتمام خود را برای گسترش دامنه محصولات بیولوژیک و تامین نیازهای کشور در بخش‌های مختلف به کار گرفته و از محصولات جدید شامل قارچ‌های بیمارگر حشرات، زنبورهای پارازیتوئید و حشرات شکارگر و … را نیز به مرحله تولید انبوه رسانده.

تنوع محصولات و ظرفیت تولید

شرکت فن‌آوری زیستی طبیعت‌گرا (بایوران) که فعالیت خود را از سال 1384 با تولید فرآورده بیولوژیک بایوفلش برای مدیریت پشه‌های ناقل بیماری مالاریا و پشه‌های فعال در نواحی روستایی، صنعتی یا شهری آغاز کرده است، در حال حاضر، علاوه بر این محصول، بیش از 110 نوع فراورده دیگر شامل کودها، قارچکش‌ها و حشره‌کش‌های بیولوژیک در حوزه کشاورزی و پروبیوتیک‌ها و سین‌بیوتیک‌ها در حوزه دامپروری و پروبیوتیک های غذایی و انسانی را به طور تجاری تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند. کلیه مراحل تولید این محصولات از دانش فنی تا رسیدن به محصول نهایی در مجموعه بایوران انجام شده و این شرکت، برای تولید هیچ یک از آنها، چه به لحاظ تکنولوژی و دانش فنی و چه از نظر تجهیزات آزمایشگاهی و خطوط تولیدی، به خارج از کشور وابستگی ندارد. کارخانه بایوران، مجهز به چندین بیورآکتور (فرمانتور) پیشرفته با حجم‌ها و مدل‌های مختلف است که از سویی، تولید و تامین حجم قابل توجهی از یک میکروارگانیسم را در مدت زمان بسیار کوتاه و با رعایت تمام استانداردهای لازم ممکن ساخته و از سوی دیگر، امکان تولید همزمان چندین نوع فرآورده بیولوژیک را فراهم می‌کند.

 

 

 

افتخارات

حوزه‌های تخصصی شرکت فناوری زیستی طبیعت گرا:

تولید فرآورده‌های بیولوژیک در حوزه‌های محیط‌ زیست، کشاورزی، دامپروری و انسانی

اهداف ما:

  • ترویج فرهنگ مقابله با مصرف بی‌رویه مواد شیمیایی، سموم شیمیایی و آنتی‌‏بیوتیک‌ها در حوزه کشاورزی، محیط زیست و دامپروری کشور
  • حفظ و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست 
  • ارتقاء سطح سلامت و امنیت غذایی جامعه

تیم مدیریتی گروه بایوران