فرایند تولید محصولات بیولوژیک میکروبی، با شروع فرایند تخمیر در مقیاس آزمایشگاهی در آزمایشگاه تولید آغاز شده و سپس، پیش‌کشت‌های اولیه، برای تکثیر در حجم بالا، به صورت مرحله‌ای به فرمانتورهای صنعتی با حجم‌های مختلف منتقل می‌شوند. بسته به نیاز و نوع محصول، در مرحله بعد، با انجام سانتریفوژ، نمونه تکثیر شده تغلیظ شده تا تراکم میکروارگانیسم در واحد حجم (Count) در محصول نهایی، به میزان دلخواه افزایش داده شود. در نهایت، میکروارگانیسم تکثیر شده، به خطوط فرمولاسیون و بسته‌بندی هدایت می‌شود تا مراحل نهایی تولید محصول و درج برچسب (Lable) طی شود.

در آزمایشگاه تولید، سویه یا سویه‌های میکروبی که قرار است به محصول تبدیل شوند، از بانک میکروبی دریافت شده و تمامی مراحل شروع و تخمیر فرایند، شامل تهیه پیش‌کشت‌های اولیه و شروع فرایند تخمیر در فرمانتورهای صنعتی با ظرفیت‌های مختلف افزایشی (Scale-up) انجام می‌شود. در مراحل مختلف تولید محصول در فرمانتورها، پارامترهای حین فرایند تولید از جمله دما، هوادهی و اسیدیته و ... به طور دقیق پایش شده و بررسی میکروسکوپی سلول‌های میکروبی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است در تمامی مراحل تولید، نمونه‌های موازی استریلیتی جهت ردیابی هرگونه آلودگی احتمالی در فرایند تخمیر تهیه و بررسی می‌گردد. در نهایت، با اعلام اتمام فرایند توسط پرسنل این آزمایشگاه، مراحل کنترل کیفی پایان فرایند صورت می‌گیرد.   

آزمایشگاه تولید بایوران

آزمایشگاه تولید بایوران

آزمایشگاه تولید بایوران

خطوط تولید مجموعه بایوران، شامل بیوراکتورهایی (فرمانتورها) با مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلف است که نمونه سویه میکروبی به کوچک‌ترین آنها وارد شده و به شکل افزایش مرحله‌ای (Scale-up) تا رسیدن به حجم بالا تکثیر می‌شود. در صورت نیاز، محصول این بیوراکتورها، در مرحله بعد با انجام چندین مرحله سانتریفوژ، بازیافت و خالص‌سازی شده و در صورتی که محصول نهایی موردنظر به فرم مایع باشد، به بخش فرمولاسیون هدایت می‌شود. در مورد محصولاتی که به صورت پودر فرموله می‌شوند (مانند تریکوران پی و بایولپ پودری)، محصول خام پس از افزایش خلوص، به کمک چند دستگاه خشک‌کن پاششی (Spray Dryer) بدون آسیب رساندن به جمعیت میکروبی، به پودر تبدیل شده و سپس آماده فرمولاسیون و بسته‌بندی می‌شوند.

خطوط تولید مجموعه بایوران

خطوط تولید مجموعه بایوران

خطوط تولید مجموعه بایوران

خطوط تولید مجموعه بایوران

سانتریفوژهای بایوران

شرکت بایوران، برای بخش بسته‌بندی محصولات، شرایط کاملا استاندارد و منطبق بر ملزومات سازمان دامپزشکی در نظر گرفته و دارای سالن‌های تمیز (Clean rooms) برای بخش فرمولاسیون و بسته‌بندی می‌باشد. بخش فرمولاسیون و بسته‌بندی این مجموعه، شامل اتاق خلاء برای فرمولاسیون و مخلوط کردن پودرهای API، اتاق بسته‌بندی ساشه، اتاق پُرکن مایع با قابلیت CIP وSIP  و اتاق توزین می‌باشد. در تمامی بخش‌های مربوط به فرمولاسیون و بسته‌بندی، پارامترهای اساسی از جمله دما، رطوبت و فشار به صورت اتوماتیک و پیوسته پایش شده و کلاس در نظر گرفته شده برای این اتاق‌ها کلاس D می‌باشد.

اتاق بسته بندی بایوران

این مجموعه، مفتخر است که در راستای اهداف خود مبنی بر حفاظت و صیانت از محیط زیست، پساب خروجی را با تکیه بر تجهیزات و سیستم‌های به‌روز دنیا، به سطح استانداردهای تعیین‌شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست برساند و به این ترتیب، کمترین آسیب را به محیط زیست وارد سازد.

Get in Touch

Address

No. 142/41 West 8th St. Goldasht. Karaj-IRAN

Zip Code: 31979-59658

P.O.BOX: 31995-133 Kamalshahr-Karaj

Phone: +98(26)34806666-7

Fax: +98(26)34804564

Email: info@biorun.ir

Follow us on Social Media