کاتالوگ

دانلود کاتالوگ

لاروکش بیولوژیک بایوفلش

بایوفلش، یک لاروکش بیولوژیک با فرمولاسیون گرانول آهسته‌رهشی است که برای کنترل مرحله لاروی پشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده موثره این محصول، اسپور و کریستال اندوتوکسین باکتری بیمارگرBacillus thuringiensis M-H-14 است که در ترکیب با مواد جلب‌کننده، روی سطح آب شناور شده و با جلب لارو پشه‌ها، بر آنها اثر می‌کنند. از این ترکیب می‌توان برای کنترل پشه‌هایی مانند آنوفل، کولکس و آاِدس که ناقل بیماری‌های مهمی مانند مالاریا، تب دنگی، تب زرد، تب دره ریف، چیکونگونیا، آنسفالیت ژاپنی و ... بوده و یا حداقل به عنوان حشرات مزاحم در مناطق شهری، روستایی و صنعتی مطرح هستند استفاده کرد

این محصول، لارو‏کش گوارشی است که پس از تغذیه توسط لاروِ هدف با ایجاد مسمومیت و توقف تغذیه، پس از 24 تا 48 ساعت موجب مرگ لارو می‏‌شود.

مصرف بایوفلش در آب آشامیدنی مجاز است. معمولاً پشه‏‌ها روی سطح آب‌های راکد یا آب‌هایی که جریان بسیار ضعیف دارند تخمریزی می‏‌کنند، جریان ضعیف آب معمولاً در حاشیه رودها و رودخانه‏‌ها مشاهده می‌شود. استفاده از بایوفلش در چاله‏‌های کوچکی که براثر حرکت خودرو (جای چرخ) و جای پای انسان و حیوانات بوجود می‏‌آید نیز توصيه می‏‌شود. در برکه‏‌های بزرگ، استخرها و ماندآب‏‌ها، بایوفلش را تا فاصله 5 متری حاشیه خشکی بپاشید. پشه‌ها معمولاً در آب‌های نزدیک زندگی انسانها یا دام‌ها تخمریزی می‏‌کنند به این ترتیب وسط دریاچه‌‏ها و برکه‏‌های خیلی بزرگ محل تخمریزی پشه‏‌ها محسوب نمی‌شود.

برای نگهداری بایوفلش نیازی به یخچال یا مکان خاصی نیست این لاروکش، گرمای خشک تا 60 درجه سانتيگراد را در مکان مسقف تحمل می‏‌کند. پس از باز کردن پاکت، گرانول‌های بایوفلش را در محل خشک نگهداری کنید. رطوبت ممکن است باعث کم شدن اثربخشی آن شود.

پاکت حاوی 170 گرم بایوفلش برای پوشش دادن 1000 مترمربع ژیت لاروی کافیست. بایوفلش را روی سطح آب به طور یکنواخت پخش کنید. برای استفاده در نیزارها، باتلاق‏‌ها و شالیزارها که پوشش گیاهی دارند بایستی ترتیبی اتخاذ شود که بایوفلش با سطح آب تماس داشته باشد یا روی ساقه و برگهایی که خیس هستند قرار گیرد. برای کنترل جمعیت پشه‏‌ها، توصیه می‏‌شود که عملیات لاروکشی با ‏گرانول‏‌های بایوفلش هر دو هفته یکبار، تکرار شود.

بایوفلش به مدت دو تا سه هفته، خاصیت لاروکشی خود را حفظ می‏‌کند. بطور متوسط هر دو هفته یک بار، عملیات لاروکشی را تکرار کنید.

بایوفلش هيچگونه آثار زيانبار زيست محيطی ندارد و به جهت بيولوژيك بودن و امكان استفاده با حداكثر دوز، ‌مقاومت ناقلِ بيماری نسبت به آن تقريباً غيرممكن شده است. بایوفلش کاملاً بی‏‌خطر است و نیازی به استفاده از ماسک و دستکش و ... در هنگام استفاده از آن نمی‌باشد. بایوفلش سمیت استنشاقی و تماسی نداشته و حساسیت‌زا نیست و در صورت بلع، از بدن دفع می‏‌شود. دمای آب، گِل‏‌آلود بودن آب و مقدار غذای در دسترس لارو در ژیت‏‌های لاروی تأثیری بر عملکرد بایوفلش ندارد و می‏‌توان از آن در آب‌های آشامیدنی نیز استفاده نمود. بایوفلش جايگزين سموم شيميايی، فسفره و گازوئيل و ... است. بایوفلش با فرمولاسیونی که در اختیار شماست در مکانهای خشک (بدون آب) کاربرد ندارد.

تماس با ما

آدرس

کرج، گلدشت، خیابان هشتم غربی پلاک 142/41

کد پستی: 59658-31979

صندوق پستی: 133-31995 کرج، کمال شهر

تلفن تماس: 7-6666 3480 026

دورنگار: 4564 3480 026

ایمیل: info@biorun.ir

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید