کود بیولوژیک بایوفارم ویژه زراعت

نیتروژن (ازت) یکی از مهم‌­ترین عناصر غذایی است که در ساختمان بسیاری از مولکول­‌های حیاتی گیاهان مانند پروتئین­‌ها، نوکلئیک‌اسید و کلروفیل حضور فعال دارد. بدیهی است که کمبود نیتروژن در اندام­‌های گیاهی، می­‌تواند تاثیر قابل توجهی بر رشد، تولیدمثل و عملکرد گیاهان داشته باشد. علی­‌رغم اینکه نیتروژن یکی از فراوان­‌ترین عناصر موجود در اتمسفر است، کمبود نیتروژن یکی از عمومی‌­ترین مشکلاتی است که در بسیاری از سیستم‌­های کشاورزی بر عملکرد گیاهان اثر می­‌گذارد. از طرفی، مصرف بی­‌رویه کودهای شیمیایی ازته به آلودگی آب­‌های جاری و زیرزمینی و مشکلات زیست­‌محیطی و سلامتی دیگری منجر شده است. چندین گونه از باکتری‌­های ریزوسفری محرک رشد گیاه (PGPRs)، با استقرار در فضای اطراف ریشه گیاهان و تثبیت ازت اتمسفر، نقش عمده‌­ای در تامین نیتروژن موردنیاز گیاهان ایفا می­‌کنند و تا حدود زیادی می‌­توانند مصرف کودهای شیمیایی ازته را در سیستم‌­های کشاورزی کاهش دهند.

این محصول، دربرگیرنده چندین گونه از باکتری‌های تثبیت‌کننده ازت است که به طور فعال در تامین ازت موردنیاز گیاهان نقش ایفا می‌کنند. بنابراین، این ترکیب می‌تواند تا حد زیادی جایگزین کودهای شیمیایی ازته مانند اوره شود. باکتری‌های موجود در این کود زیستی، علاوه بر تامین ازت، از طریق مجموعه‌ای از سایر فرایندها مانند حل کردن فسفات، تولید سیدروفور، تولید هورمون‌های رشدی و احتمالا تولید طیفی از ترکیبات ضدقارچی به افزایش رشد و سلامت گیاهان کمک می‌کنند.

علاوه بر اثرات مثبت این محصول بر رشد و سلامت گیاهان، استفاده از این محصول می‌تواند به تولید محصول سالم و عاری از مواد شیمیایی مضر بویژه نیترات منجر شده و در طولانی‌مدت به حاصلخیزی پایدار خاک و بهبود تنوع زیستی موجودات مفید خاکزی کمک کند.

بایوفارم را می‌توان به صورت بذرمال یا به همراه آب آبیاری برای انواع مختلف گیاهان زراعی و گلخانه‌ای استفاده کرد. همچنین، می‌توان از این کود برای تلقیح ریشه نشاء یا قلمه نیز استفاده کرد.

توضیحات روش مصرف محصول
1 لیتر بایوفارم برای بذر یک هکتار بذرمال سبزیجات، صیفی­‌جات و گوجه­‌فرنگی
1 تا 2 لیتر بایوفارم برای نشاء مورداستفاده در یک هکتار غوطه‌­وری نشاء  سبزیجات، صیفی­‌جات و گوجه­‌فرنگی
5 لیتر بایوفارم برای یک تن غده سیب­‌زمینی تلقیح غده‌­ها سیب­‌زمینی
1 تا 2 لیتر بایوفارم برای 100 کیلوگرم بذر گندم بذرمال گندم و جو
1 تا 2 لیتر بایوفارم برای بذر مصرفی یک هکتار بذرمال ذرت و پنبه
1 تا 2 لیتر بایوفارم برای 60 کیلوگرم بذر در زمان خیساندن بذور بذرمال برنج
1 تا 2 لیتر بایوفارم برای بذر یک هکتار پس از جوانه‌­زدن تلقیح بذرهای جوانه‌­زده  برنج
2 لیتر بایوفارم در مقدار مناسبی آب برای خیساندن نشاء مورداستفاده در یک هکتار به مدت 15 دقیقه تلقیح نشاء  برنج
0/5 تا 1 لیتر بایوفارم برای بذر مصرفی یک هکتار بذرمال کلزا و آفتابگردان
3 تا 4 لیتر از کود را با 100 لیتر آب مخلوط کرده و در یک مخزن شیردار در مسیر آبیاری قرار دهید تا به طور یکنواخت برای یک هکتار از مزرعه مورد استفاده قرار گیرد. سرک انواع گیاهان زراعی

 

تماس با ما

آدرس

کرج، گلدشت، خیابان هشتم غربی پلاک 142/41

کد پستی: 59658-31979

صندوق پستی: 133-31995 کرج، کمال شهر

تلفن تماس: 7-6666 3480 026

دورنگار: 4564 3480 026

ایمیل: info@biorun.ir

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید