کود بیولوژیک تریکوران پی

قارچ Trichoderma harzianum یکی از مهم‌ترین پروبیوتیک‌های گیاهی است که تقریبا با تمام خاک‌ها و اقلیم‌های کره زمین سازگاری داشته و امروزه به عنوان کود و قارچکش بیولوژیک، جایگاه ویژه‌ای در کنترل بیولوژیک بیماری‌های گیاهی و کشاورزی ارگانیک پیدا کرده است. این قارچ، در تعامل با ریشه گیاه و از طریق مجموعه‌ای از مکانیسم‌ها مانند تولید هورمون‌های رشدی و سیدروفور و تولید طیفی از آنزیم‌ها و ترکیبات ضدقارچی و ضدباکتریایی مانند کیتیناز، گلوکوناز و آنتی‌بیوتیک، علاوه بر بهبود رشد و عملکرد گیاه، از آن در برابر عوامل بیماری‌زای خاکزی و عوامل تنش‌زای غیرزنده محافظت می‌کند.

کود بیولوژیک تریکوران پی، یک محصول منحصر به فرد بر پایه قارچ Trichoderma harzianum است که بصورت پودر قابل حل در آب (WP) و در بسته‌های 500 گرمی تولید می‌شود. با استفاده از این محصول، می‌توان بیماری‌های گیاه­‌میری، بوته‌میری و پوسیدگی و پژمردگی ریشه و طوقه که عموما توسط قارچ‌هایی مانند فوزاریوم، فیتوفتورا، پیتیوم، ریزوکتونیا، ماکروفومینا و اسکلروتینیا ایجاد می‌شوند را همزمان کنترل کرده و اثر تنش‌های مختلف را بر گیاه کاهش داد. مصرف این محصول، در خاک‌هایی که به دلیل کشت مکرر و بی‌وقفه یا استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی با کاهش حاصلخیزی و تخریب مواجه شده‌اند می‌تواند به احیای خاک، افزایش تنوع زیستی و میکروارگانیسم‌های مفید و بهبود حاصلخیزی خاک کمک کند.

تریکوران پی فاقد هر گونه ماده شیمیایی مضر بوده و برای تولید محصولات ارگانیک به منظور صادرات یا تازه‌خوری بسیار مناسب می‌باشد. استفاده از این محصول به همراه بذر یا آب آبیاری و در قالب برنامه‌های پیشگیری، می‌تواند نقش بسیار موثری در کاهش بیماری‌های ریشه و طوقه بویژه در شرایط گلخانه‌ای داشته باشد. با توجه به قیمت مناسب، این محصول می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نمونه‌های مشابه وارداتی و یا قارچکش‌های شیمیایی موجود در بازار باشد.

مقادیر توصیه‌شده از این کود را مطابق جدول زیر برای گیاهان مختلف استفاده کنید.

نوع محصولات شیوه کاربرد توضیحات
محصولات زراعی، سبزی و صیفی و جالیز بذرمال 5 تا 15 گرم از محصول بسته به اندازه و شکل بذر به یک کیلوگرم بذر که قبلا با مقدار مناسبی آب مرطوب شده اضافه و پس از هم­زدن کامل برای کاشت آماده شود.
همراه آب آبیاری 2 کیلوگرم از محصول به همراه آب آبیاری برای تیمار یک هکتار از مزرعه استفاده شود.
تلقیح نشاء به ازای هر لیتر آب، 10 گرم از محصول استفاده و پس از مخلوط کردن کامل، ریشه نشاء­ها را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آن قرار دهید.
محصولات باغی، درختان جنگلی و فضای سبز همراه آب آبیاری 2 تا 3 کیلوگرم از محصول به همراه آب آبیاری برای تیمار یک هکتار زمین استفاده شود.
چالکود 25 گرم از محصول به خوبی با کود دامی پوسیده یا خاک­برگ مخلوط شده و در چاله­های ایجادشده در نزدیکی انتهای سایه­انداز درخت ریخته شود. برای درختان کمتر از 5 سال، یک چاله و برای درختان بالای 5 سال دو چاله به عمق 40 و قطر 30 سانتیمتر در نظر گرفته شود.

 

تماس با ما

آدرس

کرج، گلدشت، خیابان هشتم غربی پلاک 142/41

کد پستی: 59658-31979

صندوق پستی: 133-31995 کرج، کمال شهر

تلفن تماس: 7-6666 3480 026

دورنگار: 4564 3480 026

ایمیل: info@biorun.ir

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید