کود بیولوژیک فسفاته به‌ رشد

کود بیولوژیک فسفاته به رشد

مشخصات کلی فرآورده
 
  •  نام محصول:کود بیولوژیک فسفاته­ به­ رشد
کود بیولوژیک بایوسوی

Pseudomonas sp.                                      CFU/ml 107 × 2

بذرمال: 1 تا 4 لیتر فسفاته به­رشد روی ۱۰۰ کیلوگرم بذر گیاهان (میزان مصرف محصول با کاهش اندازه بذر، افزایش می­یابد) ریخته و بذرها زیر و رو شوند. سپس، بذرها به مدت 5 تا 10 دقیقه در سایه پهن و پس از خشک شدن، اقدام به کشت شود.

تلقیح بذرهای جوانه­زده: پس از جوانه‌زدن بذرهایی مانند برنج، ۱ لیتر از محصول را در مقدار مناسب آب حل کرده و بذرهای جوانه‌زده مربوط به یک هکتار زمین، به محلول حاصل آغشته شود.

تلقیح ریشه نشاء، قلمه و نهال: 3 لیتر فسفاته به­رشد در ۱۰۰ لیتر آب حل شود. سپس به تدریج نشاء، قلمه و نهال مربوط به یک هکتار، پیش از کاشت در زمین اصلی، به مدت ۱۵ دقیقه در محلول حاصل قرار داده شود.

تلقیح غده: 5 لیتر فسفاته به­رشد برای تلقیح یک تن غده (سیب­زمینی) استفاده شود. در ابتدا، 5 لیتر از محصول در 100 لیتر آب حل شده، سپس، به­تدریج غده­های سیب­زمینی را به مدت 15 دقیقه درون محلول قرار داده و در نهایت به زمین اصلی منتقل شود.

چالکود زمستانه: در یک سوم انتهایی سایه­انداز درخت، چاله یا کانالی به عمق 40 سانتیمتر ایجاد شود. 1 تا 2 لیتر فسفاته به­رشد در 50 لیتر آب حل و از محلول حاصل، یک لیتر در هر چاله یا کانال مربوط به یک درخت ریخته شود.

آب آبیاری: 3 تا 4 لیتر فسفاته به­رشد با 100 لیتر آب مخلوط شده و در یک مخزن شیردار در مسیر آبیاری قرار داده شود تا به‌طور یکنواخت برای یک هکتار از باغ یا مزرعه مورداستفاده قرار گیرد.

این محصول، دربرگیرنده مجموعه‌ای از باکتری‌های حل­کننده فسفات است که به طور ویژه در جلوگیری از تثبیت فسفر و تبدیل آن به فرم‌های قابل استفاده برای گیاهان مختلف نقش ایفا می‌کنند. در خاک‌هایی که از نظر محتوای فسفر مشکلی ندارند و تنها مشکل جذب فسفر دارند، استفاده از این ترکیب به تنهایی یا همراه با مقادیر کم کودهای شیمیایی فسفاته توصیه می‌شود. در مواردی که خاک از نظر فیزیکی دچار کمبود فسفر است، استفاده از کود بیولوژیک بایوفسفات بایوران که حاوی ۲۰ درصد فسفر است توصیه می‌شود.

کود بیولوژیک فسفاته به رشد
  • کاهش مصرف کودهای شیمیایی فسفاته و افزایش راندمان جذب آنها
  • امکان تولید و صادرات محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک
  • کاهش آلودگی­ های محیط زیست و آب­های زیرزمینی
  • اصلاح ساختار و حاصلخیزی خاک در طولانی­ مدت

بطری حاوی مایع 1 لیتری است.

فسفاته به­ رشد دور از تابش مستقیم آفتاب و در جای خشک و خنک نگهداری و از یخ­زدگی آن جلوگیری شود.

در صورت باز شدن پلمپ بسته­ بندی، ماندگاری محصول کاهش می­یابد.

در صورت نگهداری در شرایط خشک و خنک تا 6 ماه پس از تولید قابل مصرف است.

کود بیولوژیک

نام محصول

شرح

اطلاعات متنی

قارچ‌کش‌های بیولوژیک

شرح

اطلاعات متنی

شرح

اطلاعات متنی

شرح

اطلاعات متنی

حشره کش‌های بیولوژیک
کود بیولوژیک گیاهان آپارتمانی

شرح

اطلاعات متنی

شرح

اطلاعات متنی

دانلود

دانلود کاتالوگ

شرح

اطلاعات متنی

دانلود

دانلود کاتالوگ
جلب کننده مگس های میوه

شرح

اطلاعات متنی

کنترل بیولوژیک ماکرو

شرح

اطلاعات متنی